Slovenské letiská

Slovensko, ktoré je pomerne malou krajinou, má v skutočnosti 4 medzinárodné letiská. Letiská sa nachádzajú v týchto mestách: Bratislava, Banská Bystrica, Poprad a Košice.

slovenske letiska

Letisko Bratislava (cca 1,5 milióna cestujúcich)

Letisko M. R. Štefánika (Bratislava Letisko) je najrušnejšie letisko na Slovensku, nachádza sa asi 9 km severovýchodne od centra mesta. Letisko je základňou pre slovenskú štátnu leteckú dopravu, ktorá je národným dopravcom, taktiež Ryanair, Go2sky a AirExplore majú základňu na letisku v Bratislave. Letisko Bratislava sa môže použiť ako alternatíva k viedenskému letisku a tiež pri cestovaní do oblasti Győra v Maďarsku.

Letisko Košice (cca 400.000 pasažierov)

Medzinárodné letisko Košice je druhým najfrekventovanejším letiskom na Slovensku, ktoré sa nachádza 6 km vzdušnou vzdialenosťou od centra Košíc. Väčšina letov z Košíc je sezónnych, ale vyskytujú sa tu aj celoročné trasy, napríklad do Viedne, Varšavy, Istanbulu a Londýna.

Letisko Poprad-Tatry (cca 85.000 pasažierov)

Letisko Poprad-Tatry je tretím najnavštevovanejším slovenským letisko. Letisko sa nachádza 5 km severovýchodne od Popradu. Môžete tu profitovať z celoročných letov do Londýna, ktoré prevádzkuje Wizz air, ale všetky ostatné trasy z Popradu sú sezónne. Letisko je blízko niektorých najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku, napr. Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Jasná v Nízkych Tatrách.

Letisko Sliač (cca 35.000 pasažierov)

Letisko Sliač je najmenšie letisko na Slovensku a všetky lety prevádzkované z tohoto letiska sú sezónne. Letisko sa nachádza 2,5 km severne od mesta Sliač, oveľa väčšie mesto Banská Bystrica je vzdialené asi 12 km od letiska, v okolí je aj Zvolen. V okruhu 50 km od letiska je k dispozícii viac ako 20 lyžiarskych stredísk.

O nás

Špecializujeme sa na priame spojenie Východu so Západom republiky. Organizujeme pravidelné linky prepravy osôb po tejto trase spojenú s doručovaním balíkov. Našou hlavnou prioritou sú skúsení vodiči, férový prístup a zabezpečiť pre cestujúcich...

čítať viac

Rýchly kontakt

VYZA Express
Demjata 93
082 13 Prešov
Slovenská republika

objednávky: +421 918 986 860
email: vyzaexpress@gmail.com Sleduj na Facebooku